Page 2 - Sub-topic-7-Division of money & Word problems
P. 2

5.  If the cost of 9 pens is ₹80.10. How much does each pen cost ?

               a) ₹8.9               b) ₹4.5         c) ₹9.08       d) ₹6.5
   1   2